یکی از تکنولوژی‌هایی که اخیرا جای خود را در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز باز کرده است، تکنولوژی اینترنت اشیا (IOT) است که کاربردهای صنعتی آن با اصطلاح IIOT شناخته می‌شود. استارتاپ TOKU که در آلبرتا مستقر است سیستم پایش و تشخیص نشت لوله را با استفاده از این فناوری لبه‌دانش و نوآورانه توسعه داده است. سنسورهای این شرکت که بر روی خطوط لوله نصب می‌شوند، داده‌‌های لحظه‌ای فشار را به نرم‌افزار موبایلی اپراتورها ارسال می‌کند. محصول این استارتاپ علاوه بر تشخیص عملکرد صحیح دستگاه، عملکرد کارا و بهینه آن را نیز بررسی می‌کند.

این محصول برای پایش وضعیت مخازن، راندمان پمپ جک و مدیریت تزریق آب به مخازن استفاده می‌شود. مزایای استفاده از این محصول بهبود پیش‌بینی پذیری، افزایش تولید و کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌باشد.

 

از کلیه صاحبان ایده، محصول، متخصصین شاغل در بخش‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت و گاز و سرمایه‌گذران علاقه‌مند به مشارکت در طرح‌های برگزیده توسط شرکت ملی گاز ایران جهت همکاری دعوت به عمل می‌آید. اگر شما نیز شرکت فعال در این حوزه هستید لطفا از طریق فرم زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.
هنوز پذیرش نشدی؟