فناوری‌های مرتبط با تحلیل داده و هوش مصنوعی نقش مهمی در بهینه‌سازی و کاهش هزینه‌های شرکت‌های نفت و گازی دارد. ورود استارتاپ‌ها به این حوزه به شدت مورد استقبال شرکت‌های فعال سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز قرار گرفت. استارتاپ tachyus که در دسته استارتاپ‌های سری B قرار دارد به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه، مبلغ 15 میلیون دلار سرمایه از شرکت سرمایه‌گذاری Cottonwood Venture Partners جذب کرده است.

این استارتاپ سیستمی بر مبنای هوش مصنوعی برای استفاده در پروژه‌های نفت و گاز توسعه داده است. این تکنولوژی اطلاعات لحظه‌ای مربوط به فعالیت‌های لرزه‌نگاری، حفاری و تولید در میادین نفت و گازی را تحلیل و بهینه سازی می‌کند. شرکت tachyus مشتریانی از آرژانتین، اروپا و آسیا دارد و قصد دارد بخش عمده سرمایه جذب شده را برای توسعه بازار و توسعه فناوری‌های جدید صرف کند.

 

از کلیه صاحبان ایده، محصول، متخصصین شاغل در بخش‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت و گاز و سرمایه‌گذران علاقه‌مند به مشارکت در طرح‌های برگزیده توسط شرکت ملی گاز ایران جهت همکاری دعوت به عمل می‌آید. اگر شما نیز شرکت فعال در این حوزه هستید لطفا از طریق فرم زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.
هنوز پذیرش نشدی؟