این شتابدهنده که یکی از زیر مجموعه های shell game changer می باشد با همکاری آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر  وابسته به وزارت انرژی آمریکا، با هدف شناسایی فناوری‌های پرریسک و تاثیرگذار در اکوسیستم انرژی‌های پاک از اواخر سال 2018 فعالیت خود را آغاز کرده است. در این شتابدهنده خدماتی مانند دسترسی به منابع مالی و متخصصین فنی در اختیار تیم‌های استارتاپی قرار می‌گیرد تا ریسک های مرتبط در فضای استارتاپی را کاهش داده و به تسریع فرایند تبدیل تکنولوژی به محصول کمک کند.

به علت سختگیری هایی که در فرایند انتخاب تیم ها صورت می گیرد، در هر دوره شتابدهی فقط 3 تا 5 تیم انتخاب می‌شوند و فرایند پذیرش تا اتمام پروژه حدود 24 ماه (2سال) به طول می انجامد.

در سومین دوره شتابدهی با موضوع ذخیره سازی انرژی 3 تیم پذیرش شدند. تکنولوژی این شرکت‌ها در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی با 10 درصدی توان خروجی بیشتر، طراحی سیستم ترکیبی فتوولتاییک جهت بازیابی انرژی اتلافی پنل‌های خورشیدی در محل و تولید باتری‌های لیتیومی با راندمان بهتر و ایمنی بالاتر بوده است.

مدل حمایت مالی این شتابدهنده تا سقف 250 هزار دلار و به صورت سرمایه‌گذاری بدون اخذ سهام  می‌باشد. این حمایت در قالب تخصیص امکانات آزمایشگاهی و متخصصین فنی جهت توسعه فناوری‌های جدید انرژی است.

 

از کلیه صاحبان ایده، محصول، متخصصین شاغل در بخش‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت و گاز و سرمایه‌گذران علاقه‌مند به مشارکت در طرح‌های برگزیده توسط شرکت ملی گاز ایران جهت همکاری دعوت به عمل می‌آید. اگر شما نیز شرکت فعال در این حوزه هستید لطفا از طریق فرم زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.
هنوز پذیرش نشدی؟